Kuvars Tozu

 • Tuna Silis Kum
 • Ocak 01, 2019

Kuvars Tozu, Kuvarsca zengin magmatik, metamorfik kayaçların ayrışması sonucu oluşan en küçük (SiO2) toz taneciklerinin Yüksek saflık kuvars cevherinin 900*C kalsinasyonu ile elde edilmesi ile oluşur. Sanayinin birçok dalında ihtiyaç duyulan ve yüksek miktarlarda tüketilen önemli bir ham maddedir. Yüksek kaliteli kuvars kristalleri özel amaçlı olarak kullanışlı hale sahip tek kristal kuvars tozu silika optik veya elektronikte kullanılır. USGS yaklaşık on milyar kuvars kristalleri; Elektronik sınıf kristalleri filtreler, frekans kontrolleri, zamanlayıcılar, cep telefonları, saatler, televizyon alıcıları, bilgisayarlar, seyir aletleri önemli bileşenleri ile elektronik devrelerde kullanılabilir ve Optik dereceli kristaller mercekler ve pencereler lazerler ve diğer özel aygıtlarda da olarak kullanılabilir.

Kuvars kristalleri, piezoelektrik etki adı verilen bir özellik sergiler; yani kristalin belirli yönleri boyunca basınçlandırıldığında bir elektrik voltajı üretirler. Kuvars ayrıca polarize ışığın düzlemini döndürür ve polarize mikroskoplarda kullanılır.

Tripoli

Trípoli son derece ince bir tanecik boyutuna (en az on mikrometre) kristalin silikadır. Sabunlar, diş macunları, metal parlatma bileşikler, takı parlatma bileşikler ve parlatma bileşikler: Ticari tripoli dahil hafif aşındırıcı çeşitli amaçlar için kullanılan neredeyse saf silika malzemedir. Trablus ayrıca fren sürtünme ürünleri, emaye dolgu maddeleri, doldurmayı bileşikler, plastik, boya, lastik ve refrakter kullanılır.

Kuvars, oldukça saf silisyum dioksit kristallerine verilen addır. Özgül ağırlığı 2,65 g/cm³, sertliği 7 olan kuvarsa doğada çok rastlanır. Heksagonal sistemde kristalleşen kuvars, doğada kristal ya da amorf halde bulunabilir.

Kuvars Tozu Kullanım Alanları :


 • Düzgün ve temiz olan kuvars kristalleri optik ve elektronik sanayilerinde kullanılmaktadır. Ayrıca süs taşı olarak da kullanılmaktadır.
 • Kuvars kristalleri elektronik sanayisinde frekans kontrol asilatörerinde ve frekans filtrelerinde kullanılmaktadır.
 • Süt kuvars ve camsı kuvars ise öğütülerek ve hazırlama işlemlerinden geçirilerek cam, deterjan, boya, seramik, zımpara, dolgu ve metalurji sanayiilerinde kullanılmaktadır.
 • Cam sanayinde kristal eşya ve züccaciye imalatında, seramik sanayiinde ise sır frit yapımında, yer ve duvar karosunda, izolatör, elektro-porselen, glazur, sofra eşyası ile vitrifiye seramik yapımında kullanılmaktadır.
 • Kalite ve Paketleme:

  Müşteri odaklı samimi ve kurumsal yapımız yılların birikimi ile yolumuza hız kesmeden devam edip sanayicimize destek olmaya devam etmeyi bir prensip benimsemiş. Kaliteden asla ödün vermeyen firma yapımız gelecek günler için büyüme ivmesinin artacağına işaret vermektedir.

  Firmamız kalite belgesi olarak ıso 9001 çerçevesinde üretimden pazarlamaya muhasebeye finansa kadar tüm çalışan ekibiyle kalite çalışmalarına olan özgüveni oluşturmuş hiçbir yatırımdan kaçmamıştır. Güvenlik belgesi olan msds belgesi de alarak müşterilerine gerekli olan tüm güvenceyi vermiştir. her türlü paketlemeye müsait olan üretim şeması 25 kg 1200 kg kapasiteli paketleme ünitesini devreye almıştır.

  Kimyasal Analiz:


  Fiziksel Özellikleri
  Bileşik Formül O 2 Si
  Stok No NS6130-12-001124
  CAS 14808-60-7
  Saflık 99.99%
  Moleküler Formül SiO2
  Moleküler Ağırlık 60.083 g/mol
  Görünüm Beyaz ila gri toz
  Renk Beyaz
  Yoğunluk 2.62g/cm³
  Erime Noktası 1660-1710 ° C
  Kaynama Noktası 4046 ° C
  Termal İletkenlik 1.4 W/m-k
  Termal Genleşme 0,5 µm / mK
  Elektriksel Direnç 0.7 x 10 9 Ω-cm (350 ° C)
  Öz ısı 720 J / kg-K
  Gerilme direnci 50 MPa (Nihai)
  Çözünürlük Suda Çözünmez
  Kalite Kontrol Her bir Kuvars Tozu partisi başarılı bir şekilde test edildi.